ZAKOŃCZENIE REALIZACJI PROJEKTU PT. „Profilaktyka miażdżycy tętnic i chorób serca poprzez edukację i badania genetyczne w kierunku hipercholesterolemii rodzinnej osób z licznymi czynnikami ryzyka sercowo-naczyniowego na obszarze województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.”
Mościckie Centrum Medyczne sp. z o.o. informuje, iż z dniem 30.06.2023 r. zakończyło realizację projektu pt. „Profilaktyka miażdżycy tętnic i chorób serca poprzez edukację i badania genetyczne w kierunku hipercholesterolemii rodzinnej osób z licznymi czynnikami ryzyka sercowo-naczyniowego na obszarze województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.
„Profilaktyka miażdżycy tętnic i chorób serca poprzez edukację i badania genetyczne w kierunku hipercholesterolemii rodzinnej osób z licznymi czynnikami ryzyka sercowo-naczyniowego na obszarze województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.”
nr POWR.05.01.00-00-0025/18, Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
Mościckie Centrum Medyczne sp. z o.o. współpracuje z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej Szpitalem Uniwersyteckim w zakresie realizacji projekt pt. „Profilaktyka
miażdżycy tętnic i chorób serca poprzez edukację i badania genetyczne w kierunku hipercholesterolemii rodzinnej osób z licznymi czynnikami ryzyka sercowo-naczyniowego na obszarze województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego”.
Projekt zakłada wzrost świadomości oraz stopnia wykrywania chorób układu sercowo-naczyniowego ze szczególnym uwzględnieniem identyfikacji pacjentów obciążonych genetycznie hipercholesterolemią.
Program realizowany jest do 31 marca 2022 roku lub do momentu przebadania określonej liczby osób.
Jednym z najważniejszych celów Programu KORDIAN jest identyfikacja Pacjentów z hipercholesterolemią rodzinną.
Do programu Kordian kwalifikowani są pacjenci w wieku aktywności zawodowej, którzy ukończyli 18 r.ż. (również osoby z uprawnieniami emerytalnymi, aktywne zawodowo), nie leczących się w ciągu ostatnich 5 lat na chorobę układu sercowo-naczyniowego, nie korzystających z Programu Chorób Układu Krążenia, z podejrzeniem podwyższonego ryzyka chorób sercowo–naczyniowych, zwłaszcza nadciśnieniem tętniczym i podwyższonym poziomem LDL.
Dla pacjentów zakwalifikowanych do programu zaplanowano:
- wizyty u lekarza POZ
- badania laboratoryjne i diagnostyczne
- profesjonalne poradnictwo w zakresie diety
- profesjonalne poradnictwo w zakresie edukacji zdrowotnej
- profesjonalne poradnictwo w zakresie aktywności fizycznej