ZAKOŃCZENIE REALIZACJI PROJEKTU PT. „PROFILAKTYKA NOWOTWORÓW WĄTROBY – POMYŚL O WĄTROBIE NIM ONA PRYPOMNI O SOBIE”
Mościckie Centrum Medyczne sp. z o.o. informuje, iż z dniem 31.03.2023 r. zakończyło realizację projektu pt. „Profilaktyka nowotworów wątroby – Pomyśl o wątrobie nim ona przypomni o sobie”
„Profilaktyka nowotworów wątroby – Pomyśl o wątrobie nim ona przypomni o sobie”
Mościckie Centrum Medyczne sp. z o.o. współpracuje z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej Szpitalem Uniwersyteckim w zakresie realizacji projektu pt. „Profilaktyka nowotworów wątroby – Pomyśl o wątrobie nim ona przypomni o sobie”
Głównym celem projektu jest zwiększenie liczby osób kobiet i mężczyzn w wieku aktywności zawodowej, którzy ukończyli 18 rż. obciążonych przewlekłym wirusowym zapaleniem wątroby (PWZW) typu B i C kierowanych do leczenia w programach lekowych, jak również zwiększenie świadomości występowania zakażeń HBV i HCV, które nierozpoznane i nieleczone mogą być przyczyną chorób wątroby i przyczyną dezaktywacji zawodowej.
Program realizowany jest do 30 czerwca 2023 roku lub do momentu przebadania określonej liczby osób na terenie województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.
Do programu „Profilaktyka nowotworów wątroby” kwalifikowani są pacjenci, którzy zamieszkują w jednym z regionów województwa małopolskiego, świętokrzyskiego lub podkarpackiego, którzy ukończyli 18 rok życia oraz spełniły jeden z następujących warunków:
• urodzone w latach 1986-1995 (HBV);
• po transfuzjach wykonanych przed 1992r. (HCV);
• hospitalizowane 3 i więcej razy i/lub hospitalizacja długotrwająca (≥10 dni);
• posiadające partnera zakażonego HCV i/lub HBV;
• posiadające partnera przyjmującego środki odurzające w iniekcji;
• używanie/użycie środków odurzających w iniekcji lub donosowo;
• wykonanie tatuażu;
• nieszczepione, mające kontakt domowy z osobą zakażoną HBV;
Dla pacjentów zakwalifikowanych do programu zaplanowano:
- wizyty u lekarza POZ
- przeprowadzenie szybkich testów przesiewowych (RDT) w kierunku zakażenia HBV i HCV (osoby urodzone przed 1996 r.) lub HCV (osoby urodzone po roku 1995)
- przeprowadzenie laboratoryjnego badania HBsAg lub HCV-RNA potwierdzającemu w przypadku stwierdzenia wyniku pozytywnego w teście przesiewowym.
W celu umówienia terminu zgłoś się do Gabinetu Zabiegowego parter gabinet nr 9 lub umów się telefonicznie nr tel. 146 880 552 poniedziałku – piątku w godzinach 8:00 – 18:00.
Materiały informacyjne
Ulotka informacyjna ogólne zagadnienia – pobierz
Ulotka informacyjna ze schematem badania – pobierz
Ulotka informacyjna dla pacjenta z wynikiem dodatnim– pobierz
Ulotka informacyjna dla pacjenta z wynikiem ujemnym – pobierz
Plakat informacyjny ogólnopolski – pobierz